Ana sayfa Üyelerimiz, Tarihçe, Yön. Krl., Den. Krl. Sektörel Bilgiler Mevzuat, Resmi Gazete, Sağ.Bkn. Kararları Sirküler, duyurular, anketler, İlaç Fiyat Geçmişi, ara ürünler v.s. İletişim, Ulaşım Bilgileri English

Ana Teması “Biyoteknoloji” olarak belirlenen 6. Türk Tıp Dünyası Kurultayı kişiselleştirilmiş tıp, metabolik hastalıklar, ilaç ve aşı geliştirme konularında, 29-31 Ekim 2019 tarihleri arasında T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Sağlık Bakanlığı ev sahipliğinde ve TÜSEB’in bilimsel desteğiyle İstanbul’da gerçekleştirilmiştir.


VI. TTDK Ödül Töreni'nde, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, “Sağlıkta gerçekleştirdiğimiz büyük dönüşümle ülkemizde kişi başına yapılan sağlık harcaması 19 TL düzeyinden 140 TL’ye yükselirken bireylerin ceplerinden harcama oranı %20 düzeyinden %17’ye geriledi.” dedi.


VI. Türk Tıp Dünyası Kurultayı TÜSEB Aziz Sancar Bilim ve TÜSEB Teşvik Ödülleri Töreni'nde, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, “Ülkemiz, biyoteknoloji araştırmalarında da en üst sıralarda yer almalıdır. Bunun için gereken her türlü desteği vermekte kararlıyız.” dedi.


VI. TTDK Ödül Töreni'nde konuşan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca; ilaç, aşı, tıbbi cihaz ve biyomalzeme üretiminde dışa bağımlılığı azaltmak için yerlileşme ve millîleşme yönünde çalışıldığını, bu nedenle Kurultay temasının “Sağlıkta Biyoteknoloji Uygulamaları” olduğunu söyledi.

Bu haber şu ana kadar 341 kez izlenmiştir. | Haber tarihi: 01.11.2019  | Tüm haberler   
 
Yeni Ekonomi Programı Yapısal Dönüşüm Adımları 2019.
İkinci 100 Günlük İcraat Programı.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 100 günlük icraat programını açıkladı..
64. Hükümet 2016 Yılı Eylem Planı.
BSTB, GÜNÜMÜZ ŞARTLARINA UYGUN "PATENT KANUNU" ÇIKARACAĞIZ.
TÜRKİYE İLAÇ SEKTÖRÜNDE AR-GE VE İNOVASYON ÜSSÜ OLACAK.
Hacettepe Teknokent Teknoloji Transfer Merkezi ile işbirliği protokolü .
www.eczacidunyasi.com web sitesi ile Derneğimize iletilen bilgiler aşağıda bilgiler.
SUT EK-4/A (B)
Geri Ödemede Kayıtlı İlaç Ara
 


Güncelleme 08.03.2020  
 
   
Faydalı Linkler
 
Aktif Ziyaretçi :  15
Toplam Ziyaretçi :  2.743.432
IP Adresiniz :  34.239.172.52
04 Nisan 2020 Cumartesi -